desgin


ObecnéBack in ActionJagged Alliance 3Unfinished BusinessJagged Alliance 2  Úvod  Demo  Seznamy  Zbraně  Postupy  Návody  Questy  Žoldáci  Tipy a triky  FAQ  Crack  Ostatní  Cheaty  Modifikace  v1.13JA: Deadly GamesJagged AllianceFun :-)DownloadFórumLinky


ABCgames.cz

Linux Software

Proč používat Linux

Reico's Ground

Generally

rpghry.czVentrilo servery Ubuntus

online hry raketka.czJagged Alliance 2 - FAQ

Pokud máte nějaké otázky, pište na můj mail (ondrej(tečka)cecak(zavináč)centrum(tečka)cz) odpovím vám a ještě otázku zveřejním pro ostatní.
Tato sekce se netýká pouze JA2, ale všeho ze světa Jagged Alliance. (JA1, JA2, JA2:UB, JA2:DL, JA2:UB:XCOM, BP1, SC, ...)

Seznam otázek a odpovědí:

 1. Vlastním hru verze 1.03 nebo tak nějak a zajímalo by mne jak ( a kde ) ji mohu upgradovat na verzi 1.06. (Chci si zavést češtinu).

  Pokud si chcete upgradovat hru na 1.06, můžete si stáhnout asi 3 MB soubor na oficiální stránce Jagged Alliance 2.
  Dodatek:
  Čeština nevyžaduje verzi 1.06, updatuje si verzi sama.


 2. Chtěl bych upozornit, že zrádce Mika jsem nenašel v Almě, ale na opačném konci Arulca na základně SAM u města Grumm.

  Ano, to je normální. Hodně faktorů se ve hře generuje náhodně nebo podle POSTUPU ve hře. takže záleží na tom, kudy půjdete a náhodných mě neznámých algoritmech. I když nejčastější výskyt je v Almě.

 3. Taky by mě zajímalo, kde se dá sehnat (najít, koupit) munice do jeho útočné pušky G11.

  Náboje do útočné pušky G11 najdete jenom na DVOU místech v celé hře a to:

  • u Mika, respektive u jeho mrtvoly :-)
  • u Tonnyho, obchodníka v San Moně v obchodě s erotickými kazetami, kde za pultem pracuje Hans.


 4. Rovněž se mi zatím nepodařilo najít Belgický P90 (hru už jsem jednou dohrál). Jestliže se náhodně generuje, tak by mne zajímalo alespoň 5 tipů, kde se náhodně vygeneroval. Já ho nemůžu nikde najít!!

  Toto je nejčastější otázka ze všech. Snad nikdo z celého ze všech návštěvníků na stránce se s pistolí P90 nesetkalo (bez cheatů). Má na to zřejmě vliv nějaký chybný algoritmus ve hře a proto zatím místo výskytu není známé.

  Doplnění Vladimír Michálek aka Drake:

  Je v sektoru M9, spolu s druhou H&K G11 a municí do obojeho, čímž doporučuju poopravit také otázku ohledně H&K G11 a munice do ní.

 5. Ze Score CD jsem si nahrál "Trainer" a Editor, ale nemohu je spustit. Má na to vliv verze hry?

  Trainery a editory jsou programy, které si jsou dostupné, ale NEJSOU oficiální. Výrobce hry nezaručuje, zda budou fungovat. Záleží už na produktu, jak bude fungovat, popřípadě na jaké verzi. Liší se to tedy případ od případu.

 6. JA2 mám v anglické verzi ze Score, patch 1.06 stažený a instalovaný, mod DL stažený z internetu, fix F01 rovněž. Češtinu jsem si odzkoušel, ale pro mišmaš věcný a informační v modu DL zavrhl. Chodí vše dobře, ale mám již hromadu ident. karet, ťukám na ně pravým myšátkem a message o nahrání se sice objeví, ale karta v laptopových filech nikoli. Rovněž se neobjeví v laptopu nic i když použiji při spuštění hry úvodní tlačítko Review Game Clue, napíši kartu a spustím hru. Pokud jsou na kartách skutečně podstatné informace, je to škoda, pokud ne, tak o nic nejde. Je spíš zajímavé, kde je bota. Máte podobnou zkušenost? Co se s tím dá dělat?

  Tento problém je bohužel autorům DL známé, ale neřešené. Asi jsou moc zaměstnáni tvorbou pokračování, že už se staré hře nevracejí. Nedá se postě nic dělat. Ani mě se nezobrazily všechny karty správně, ale stručně o obsahu: složky assasinů, emaily, přibližná poloho pašeráckých základen. Tyto karty jsou hlavně pro příběhovou linii hry, k ničemu co se týče splnění úkolů ve hře se jinak nehodí.

 7. existujou nějaké cheaty do JA2:UB?

  Ne, zatím nejsou žádné cheaty známé a asi vůbec neexistují. Pokud ale někdo touží podvádět, musí si sehnat programy, které upravují hodnoty v operační paměti nebo konstanty ve hře a pomoci si tak.

 8. co znamená to číslo na fotce žoldáka/žoldačky když se trénuje, uzdravuje, opravuje atd. někdy tam je 1/1...někdy 68/1....108/52.....apod. nenapadlo mě nic co by se na to hodilo...

  Jedná se o to, jak efektivně žoldák tu či onu schopnost vykonává. Tedy pokud cvičí milici, záleží např. na LDR a specializaci. Takže je rozdíl mezi Irou a Gasketem. Čím větší číslo, tím lépe, ale neznám algoritmus na výpočet hodnot, takže vám už více neprozradím, ale můžete tak sandno rozhodnout, kdo je na danou činnost lepší.

 9. Mam vysílač do laptopu,ale porad mi nejde internet. Je to možné? Prosím napiš radu!

  Po pravdě, nic podobného se mi nestalo. Jediná pomoc je updatovat hru, nebo začít celou misi znova. Ale mě se nic takového nepovedlo, a pokud se to povedlo někomu jinému, může mi napsat email ....

 10. Mam v misi spoustu penez, jdou nejakym zpusobem prevest na ucet? Hotovost skoro nikdo nechce a na uctu mam prazdno. Funguje to vubec nejak, slysel jsem, ze snad nejak symbolem "dolaru" na klavesnici.

  Ano, skutečně to jde. Stačí vzít peníze v inventáři a klepnout s nimi na ikonku $, viz FAQ #18.

 11. kdyz sem v drassenu zabil deidrannu co se bude dit dal? v animacich se samozrejme vyskytuje i pak,ale prijde mi to cely nejaky divny :-).

  Ale vůbec to není divný, vše je OK. Už podle názvu Deidranna Lives poznáš, že jí máš zabít a pak zjistit, že žije, že jsi zabil pouze klon !!!

 12. potřebuju helfnout s konvertováním sejvů z JA2:UB:BP do JA2:UB:Stalker Campaing...vono to jaksi nejde....píše to "Failed the load to JA2 save" ....co s tím???....je mi celkem líto těch těžce nastřádaných bodíků u Petra I.

  K tvým těžce nastřádaným bodům u Petra I. se už nedostaneš. Konvertor funguje pouze z JA2 do JA2UB, nic jiného :-(/

 13. chtel bych se zeptat zda JA2UB umoznuje importovat charaktery z JA2DL do JA2UB, kdyz DL neni oficialni produkt sir-techu.

  Ano, funguje to. Sám tak hraji :-) ale převedou se pouze statistiky žoldáků a postavy, žádné NPC s sebou v Traconě mít nebudete :-(

 14. Jen jsem se chtěl zeptat jestli není nějaka čeština do JA2DL.

  Bohužel, zatím nic takového neexistuje.

 15. Kde bych mohl najít/koupit FA-MAS+munice??

  Fa-Mas můžete najít v Almě nebo kdekoli, koupit u Bobbyho Raye, v San Moně nebo jinde a munice je standartní 5.56mm a ta jse snad všude. (5.56 mm má taky Steyr, Minimi, ...)

 16. Původní JA2 jsem bohužel ještě neměl příležitost hrát (zuřivě sháním Score CD 7/2001), ale už se teoreticky vybavuji dopředu. Je lépe najmout ze začátku nějaké žoldáky a obsadit více měst, např. Chitzenu? Jo a ještě něco, který člen AIM se vám zdá jako nejlepší dlouhodobá investice (i v poměru kvalita/cena)? Thor, Len, Stephen, Meltdown? Ty jsi Thora najal,že? Zlepšoval se skutečně tak rychle, jak by se slušelo na Wisdom 97? (Chevallier)

  Ano, první žoldáci můžou být horší statisticky, ale měli by mít co nejvyšší Wisdom. Čím více tím lépe, taková Ira nebo Thor se hodně rychle zvyšují.
  Také platí, čím více obsazených měst, tím více dolů. Čím více dolů, tím více peněz. Čím více peněz, tím více žoldáků. ....
  Nejlepší investice v poměru kvalita/cena? Hmmm, podle mě je to asi vázáno na hráče, které postavy se mu líbí a které ne. Ale určitě jsou dobří vojáci s vysokou inteligencí (wisdom) a také ti s vysokou cenou. Ale opravdu záleží na hráči ...

 17. Jak spojovat předměty?

  Stačí, když klepnete pravým tlačítkem na předmět a vedle velkého popisného obrázku uvidíte 4 sloty. Tam můžete libovolný předmět umístit. Důležitý je samozřejmě veliký Mechanikal (montér) nebo zkušenost Elektornik ...
  Připravte si předměty.
  Krok 1
  Tak teď vezměte myší předmět, který někam připojíte ...
  Krok 2
  Klepněte ...
  Krok 3
  Přesuňte do volného slotu a klepněte.
  Krok 4 Hotovo ...

 18. Odpověď na dotaz, jak mám převádět peníze z terénu (tedy ty, co najdete třeba v bedně) na účet?
  (je to důležité např. v Jagged Alliance 2: Unfinished Business, tam se jich válí spoustu)


  Takže, připravte si peníze.
  Krok 1
  Tak, teď je uchopte a přesuňte na znak dolaru. Klikněte.
  Krok 2
  Teď zvolte ANO a transakce byla provedena :-)
  Krok 3

zpět© 2000-2019 Ondřej Čečák, design by MAD.