desgin


ObecnéBack in ActionJagged Alliance 3Unfinished BusinessJagged Alliance 2  Úvod  Demo  Seznamy  Zbraně  Postupy  Návody  Questy  Žoldáci  Tipy a triky  FAQ  Crack  Ostatní  Cheaty  Modifikace  v1.13JA: Deadly GamesJagged AllianceFun :-)DownloadFórumLinky


ABCgames.cz

Linux Software

Proč používat Linux

Reico's Ground

Generally

rpghry.czVentrilo servery Ubuntus

online hry raketka.czJak zlikvidovat mutanty

První upozornění na začátek - pokud hrajete v režimu Sci-Fi, můžete se těšit na brouky. Pokud ne, smůla, přišli jste o zábavu a Jelly (rosol), ale na druhou stranu bude hra realistická. (brouci tam nebudou).

Všechno začne tak nějak nenápadně. Když dobyjete a udržíte 4. důl, asi 5 minut po dobytí řekne Elliot královně o tom, že někteří obyvatelé Arulca více méně tiše podporují sesazení královny. Královnu to velice naštve a proto začne přemýšlet. Těsně před odchodem Elliota řekne, aby zakázal krmení Crepitů (Creatur, Mutantů prostě broučků). Elliot se zhrozí, protože ví, co to bude znamenat pro jejich armádu a pro obyvatele.
Asi po 10 dnech vám vedoucí dolu oznámí, že v dole objevili horníci nějaké brouky a že už se neodváží těžit. Těžba v dole ustane a ještě dostanete od Enrica EMAIL, ve kterém tvrdí, že vyvraždění broučků je součástí smlouvy. (ta nebyla nikdy uzavřena, pouze řeknete v Praze, že zbavíte lid v Arulcu utlačovatele a nastolíte pořádek za kufr peněz). Tak nám to pěkně začíná ....

Gabby Nejlepší a nejnutnější bude na začátku najít Gabbyho. Gabby se generuje náhodně, buď do sektoru I4 nebo do H11. Sektor poznáte podle malého domečku. V tomto sektoru se také nezdržuje nepřítel; Gabby si ho vybral pro klid.


Mimo to, že prodává Elixír a skleničky (viz níže), přátelsky se rozpovídá o Mutantech. (stačí k němu být přátelský, Gabby už dlouho nikoho neviděl).

Příběh

Teď pryč od Gabbyho, už v Drassenu je farář, který něco ví. Pokud ho dostatečně opijete (pivo, víno, whisky), svěří se vám. Nelíbí se mu, že si královna bere VŠECHNY mrtvé z celé země. Protože to je farář, byl by rád, kdyby měl možnost poskytnout mrtvým jejich věčný klid na hřbitově. Dozvíte se tedy, že se ztrácejí mrtvá těla.

Další stopa je v Cambrii; v nemocnici je chlapík na vozíčku, který potkal broučky (hladové). Je nejenom ve špatném fyzickém stavu, ale také je strašně vystrašený. Řekne vám pouze neurčitě o velkém hmyzu.

Ale teď ke Gabbymu: (tohle vám řekne)
V Ortě je výzkumné středisko Arulca; testuje se zde Rocket Rifle, a probíhají zde genetické pokusy. (výsledek jednoho genetického pokusu jsou BloodCats (tygři)) Jednoho dne se asi něco vědcům nepodařilo a místo toho, aby vytvořili nějakou novou formu života, vytvořili nějakou velkou formu brouků. Když královna zjistila, co vytvořili, nechala je popravit (ty co stvořili broučky). Ale mezi tím na brouky začal působit radioaktivní materiál (ještě v Ortě) a brouci se stali agresivní. Toho královna využila a umístila je do podzemí Tixy.

V Tixe byli mutanti krmeni mrtvými těly; pokud budou krmeni, nebudou vylézat na povrch. Gabby byl jedním z týmu, který měl za úkol mutanty krmit a zabíjet larvy; kdyby se vyvinuly v mutanty, stoupla by spotřeba potravy a hlavně by jich bylo moc. Tam se také stala nehoda; výsledek je člověk v Cambrii.

Když se královna naštvala, přestala krmit brouky, ti se vypravili na povrch, vybrali si jeden z vašich dolů a zabydleli se v něm. (asi tak 10 dní) Potom z nedostatku potravy vylézali na povrch; pokud je porazila milice, nic se nestalo, pokud porazili milici, zašli si na večeři. Několik Arulských lidí zaplatilo životem a vy loajalitou.

Gabby se za dobu krmení naučil pár věcí, hlavně zjistil, že mutanti špatně vidí (dohled 1 políčko), ale mají excelentní čich a znají zvuk pušky. Umí namíchat speciální Elixír, Elixir který po aplikaci změní váš zápach na zápach mutantí. (deodorant to asi nebude ...). Mutanti na vás tak nebudou útočit a ještě je uvidíte jak zběsile pobíhají po sektoru a chtějí vás najít. Pozor! Po výstřelu po vás půjdou!

Když už budete u Gabbyho, kupte si tak 6 Elixírů (dávka pro pět lidí, ale jenom na okamžik, proto jich raději nakupte co to jde ...) a tolik skleniček, co jen má. (pokud nebudete mít místo, využijte rebelů nebo třeba několika nosičů z M. E. R. C. (pak je zase propusťte).

Seznam doporučené výbavy

 • zbraně s dávkou (C7 je best)
 • dost zásobníků HP (proti-pěchotní munice)
 • několik zásobníků AP (průrazná munice)
 • pár lékárniček
 • co nejvíc Regen Boostrů (urychlovač hojení)
 • doplňky: LAW, granáty, TNT
 • Gabbyho Elixír (asi 1,5 Elixíru na jednoho žoldáka)
 • hafo skleniček, co jen unesete

Ale tohle si s sebou neberte za žádnou cenu:

 • ostřelovačské pušky
 • brokovnice (neefektivní) (krom CAWS, ta má grády ...)
 • plamenomet (neefektivní)

A tohle by mohla být doporučená výbava nepovinná:

 • Robot
 • plynové masky
 • Night Googles (Přístroje pro noční vidění)

Pokud máte dost věcí, co je v seznamu jděte na ně.
Je to jen pár sektorů (6-7), takže zahoďte nářadí, nůžky na plot, páčidla, nože, mačety apod. Místo toho si vezměte více munice a předměty poté opět vezmete ...

Nejdříve popis broučků + taktiky na ně

Před každým vstupem do nějakého sektoru s brouky na sebe aplikujte jednu dávku Elixíru, brouci vás neucítí.
BroukBrouk ObrysObrys brouka
Na tyto klasické brouky platí hlavně dávka HP municí, někdy je pokosí jedna dávka z C7 (5 ran), někdy dvě. Platí na ně především hrubá síla, nemiřte; brouci jsou velicí a alespoň si zvýšíte Marksmanship (trefování). Ale hlavně používejte dávky.
Někteří brouci se k vám přiblíží, a pokusí se vás kousnout. Jiní střílí plynové rakety.

K raketám

 • docela dost ubírají za zásah
 • ještě zamoří oblast, moc dlouho nebuďte v zamořeném místě, plyn se brzy prožere maskou (pokud nějakou máte; obsahuje totiž kyselinu)
 • a jako by to nestačilo, pokud vás brouk trefí do hlavy a má štěstí, něco kyseliny vám kápne do očí, a oslepí vás (dočasně)

Potom existuje ještě druhý typ brouků

Samice
1. Živá samice
3. Mrtvá samice
2. Orgán, vykupuje je Gabby.

Na tu stačí zpravidla jedna až dvě rány HP municí a samice střílí pouze plynové rakety.

Na brouky se vám také vyplatí použít Robota, brouci ho neucítí a rakety na něj působí méně.

Pokud se dostanete na poslední sektor 1. podzemní vrstvy, musíte prolézt do spodního sektoru broučím průlezem:
Vstup
Popis obrázku:
1. Vstup
2. Kam to čumíš Iro???????
3. Mrtvoly, potrava brouků. (kosti nežerou)
4. U některých mrtvol můžete najít zajímavé věci.
5. Já (moje postava)


Výstup
Další druh vstupu.

Pokud se dostanete do druhého sektoru 3. hloubkové vrstvy, jste v sektoru s královnou. Zde je mapa:
mapa
Všimněte si hlavně dvou věcí:
1. kde je vstup do sektoru
2. kde je zúžené místo

Zde je strategie na poslední sektor:
strategie
Ve všech sektorech můžete postřílet brouky hned, jak je uvidíte, ale tady by jste mohli docela pohořet. Je tam totiž asi 14 brouků pohromadě (na easy / bažant). Proto rozložte lidi přesně tak, jak to máte naznačeno na obrázku.

Popis:
Přes zúžené místo 2 k vám neproniknou všichni brouci najednou; maximálně 2 za kolo. Pokud by se to povedlo více broukům, máte ještě zúžené místo 1. Pořád dávejte DONE (předání tahu) a čekejte si na přerušení. Tak můžete dobře brouky ničit, protože dva lidi na 2 brouky bohatě stačí. Pokud někteří brouci přežijí do vašeho tahu, zničte brouky zálohou.

Pozn. Drobek zjistil, že pokud v přerušení střílí jenom jeden člověk ze dvou, příště ten druhý nemůže dostat přerušení. (v jednom kole brouků)

Pokud zničíte všechny brouky, jděte po mapě (naznačeno šedou) až ke královně. Pozor na dvě strážné larvy, ať vás nepřekvapí!

Až se ke královně dostanete, uvidíte tohle:

Obrazek Kralovny Mutantu
1 - levé tykadlo sloužící k příjmu vjemů a pachů
2 - hlava královny, tímto orgánem se královna může bránit proti napadení (střílí K- plynové rakety),br> 3 - pulzující orgán, sloužící jako rozvod krve (slizu) a zároveň zde se snáší vejce
4 - pravé tykadlo sloužící pro příjem vjemů a pachů,
5 - zbylá potrava královny (kosti nežere), přece se musí něčím živit ne?
6 - vajíčka královny, za několik málo měsíců při pravidelném zahřívání se vám vylíhne larva (nebo omeleta)

Pozor, královna střílí také plynové rakety, ale mají daleko větší účinek a větší pole působnosti.
Hitman v plynu
A - Hitman si dovolil vystřelit na královnu a bude za to pikat. Pokud napadnete královnu, počítejte s tím, že na vás bude střílet super K - plynové rakety, které nejenom že také obsahují kyselinu, (maska vám moc nepomůže)
ale jsou silnější než mutantí a také jsou větší, což v praxi znamená, že se kyselina s plynem rozšíří hned do větší vzdálenosti. Pozor, pokud do vás královna našije více raket, můžete oslepnout a poté odejít na onen svět.

Co na ní NEPLATÍ

 • brokovnice
 • plamenomet - ubírá 0 zdraví
 • kulky HP (modré protipěchotní)

Co je přímo na ní GOOD

 • kulky AP (červené), ubírají daleko více
 • LAW
 • TNT, HMX, C1, C4
 • granáty


Protože jí nemůžete zabít v jednom tahu, užijte této strategie:
strategie na královnu
Pokud vidíte dole Hitmana, tak těsně před ním je skála. Pokud popojde 1 políčko směrem k mé postavě, nebude na královnu vidět a ona po něm nebude střílet. Můžete vždy vykouknout, nasypat do ní dávku a zase zalézt. Když už jí zabijete, uvidíte u ní (4-6) kusů rosolu, který můžete aplikovat na vesty, přilby a gatě. zde je pár upozornění:


 • neaplikovat na věci se Složkou 18, chemická reakce by věc zničila
 • aplikujte pouze na spectra věci, na jiné je to plýtvání; spectra je to nejlepší ve hře
 • pokud máte málo rosolu (Jelly) a máte s sebou skleničky, užijte je.

Získání rosolu
Použitím skleničky napustíte sklenici krví, která se změní na rosol. Pozor! Tělo královny brzy shnije! (2-3 dny). Pokud už nemůžete získat víc rosolu, jděte k vedlejšímu orgánu. Tam to zase půjde.

Tak to je vše. Dobrý lov!

Perlička na závěr:

Nechtěně se povedlo jednomu čtenáři, že použil skleničku na mrtvé mutantí tělo a získal naplněnou skleničku. Bohužel, tato sklenička je potom úplně k ničemu, měla být na výrobu mutantího molotovu, ale ten tvůrci deaktivovali ze hry. (ale znáte ho třeba z JA2:Deidranna Lives!). Takže tohle raději nedělejte!

Pozn. (díky Juro):
Pokud toužíte zvýšit aglitiy (obratnost) na maximální hodnotu (třeba 100 ;-) není problém, běhejte v tichém modu s elixírem kolem mutantů. Ale Juro odhalil vtip, musíte vidět více než 2-3 mutanty současně, jinak budou body narůstat velice pomalu, takhle to bude bomba ... (jeho Bodie po pobíhání před 7 mutanty má agility 100)

Pozn. B. J. Medvěd:

K boji s brouky: je docela dobré po likvidaci většiny brouků v sektoru je umlátit nejprve páčidlem a potom pěstma. Mají hodně životů a cvičí se síla a obratnost. Oni jsou omráčení (ale nejde to poznat, prostě se nehejbou) a ostatní je necítí.

Není jednodušší na tu královnu hodit yperit a počkat, než vybíhat???
Co se týče druhé typu, je to opravdu zajímavá taktika. Doporučuji vyzkoušet, ale je třeba mít ten yperitový granát ...

Pozn. Drobek:

Přišel jsem na hustodémonsky krutopřísnej způsob, jak vysekat ten sektor u královny :)

Oni, jak jsou slepý, tak jsem se popatlal elixírem a běhal jsem mezi nima a v jednom kole ke mě přišel jeden brouk, ten začal nějak řvát, tak jsem utekl a celej sektor se mi nahromadil na to místo a pak tam stačilo pustit pár law a granátu a bylo :-).

Nejlepsi pak bylo, že jsem je všechny nedostal, tak jsem se rozdělil na 4 strany a oni chodili vždy za tím, kdo vystřelil poslední, takže v každým kole vystřelil někdo jinej a pořád jen chodili do kola a ani jednou nevystřelili :-), je to o mnoho zábavnější, než čekat na přerušení v tý úžince.

zpět© 2000-2019 Ondřej Čečák, design by MAD.