desgin


ObecnéBack in ActionJagged Alliance 3Unfinished BusinessJagged Alliance 2  Úvod  Demo  Seznamy  Zbraně  Postupy  Návody  Questy  Žoldáci  Tipy a triky  FAQ  Crack  Ostatní  Cheaty  Modifikace  v1.13JA: Deadly GamesJagged AllianceFun :-)DownloadFórumLinky


ABCgames.cz

Linux Software

Proč používat Linux

Reico's Ground

Generally

rpghry.czVentrilo servery Ubuntus

online hry raketka.czTipy a triky ze Score č. 70


 • Pamatujete si na Mika, toho drsňáka z minulých dílů? Tak ten zradil a za peníze přeběhl na druhou stranu. Potkáte ho v lokaci H14: Alma a jistě vám nebude činit potíže ho za jeho zradu poslat do horoucích pekel. Za odměnu získáte jeho superútočnou pušku H&K G11, jejíž střely procházejí kevlarem jako máslem (šetřete náboji, moc jich ve hře není.)
 • Nejlepší zbraní pro boj na velkou vzdálenost (na vzdálenost 50 a víc) je M24 NATO sniper rifle. Jakmile to bude možné, modifikujte ji o laserové zaměřování, optiku a podstavec. Potom se tato zbraň změní v unikátního pomocníka, který v rukou Sheily Sterning, neboli "SCOPE", dokáže divy.
 • Svoji partu zabijáků se snažte co nejdříve vybavit zařízením pro noční vidění. Noční přepady se potom změní v jednoduchou procházku růžovým sadem. Zvláště máte-li v partě Scope vybavenou M24 - specialistku na noční přepady. Stačí vylézt někam na střechu a je vymalováno.
 • Kromě Iry, Dimitriho (podzemní základna rebelů v Omertě) a Maddoga (Estoni) si můžete najmout za směšných $50 Dynama, který je mistrem v otevírání všeho zamčeného. Jestliže však otevíráte dveře střelbou, tak ho asi moc neupotřebíte. Jako dalšího lze v této lokaci najmout Shanka. Je to sice docela chudák, ale zase je zadarmo. Později ve hře se můžete vrátit do Omerty a přibrat Carlose a Miguela. Přemluvit ke spolupráci lze také zmrzlináře Hamouse, jehož automobil se zmrzlinou můžete pak používat k přepravě žoldáků.
 • V podzemním vězení v Tixe můžete najít v jedné ze skříněk vynikající zbraň pro boj z blízka. Jde o americko-německou experimentální brokovnici CAWS, ze které dávku nepřežije skoro nikdo. Pokud budete moci, opatřete ji duckbillem (směrovač). Střely pak budou mít větší rozptyl.
 • Pokud je některý žoldák unaven a vy ho nemůžete nechat spát, dejte mu napít z polní láhve. Jeho energie se trochu zvedne.
 • V lokaci L10 (nebo někde poblíž) si můžete od Dava za $10.000 koupit starý hummer. Urychlí přesuny žoldáků po mapě stejně jako vrtulník, jehož pilota Skyridera najdete poblíž Drassenu. Samotný vrtulník se nachází na letišti v Drassenu.
 • Budete-li muset přeběhnout přes otevřené prostranství, které je pod dohledem ozbrojenců, neváhejte a použijte kouřové granáty. Ve hře jich je dost, a proto s nimi nemusíte zvláště šetřit. Dobré je, aby každý žoldák měl minimálně dva, protože nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat.
 • Ve vaší partě by mělo být určitě místo pro Scope (noční operace, ostřelovačka), Ivana (automatické a těžké zbraně) a Shadowa (pernamentní maskování). S těmito třemi se dá JA2 v poklidu dohrát.
 • Pokud najdete nějaký capound 18, aplikujte ho na spectra shield. Výsledkem bude zlepšená odolnost vesty proti poškození. Dále je dobré vyztužit vnitřek vesty keramickými plátky, které se dají koupit v Estoni, Balime nebo někde najít. Takto vylepšená vesta je už opravdu dobrou ochranou (a to i bez křidélek).
 • Jestliže během interuptu (přerušení) nestihnete nepřátelského vojáka zlikvidovat, tak se ho snažte zasáhnout do nohou. Když se dobře trefíte, skácí se jako podťatý a vy ho klidně můžete eliminovat ve svém kole. Tato taktika se vyplácí zvláště tehdy, bojujete-li proti velké přesile a potřebujete získat trochu času.
 • S postavami, které mají marksmanship okolo 90 a optiku, se snažte mířit na hlavu. Jedna takto mířená střela je několikrát účinější než zásah do trupu, který je většinou kryt vestou.
 • Pokud hledáte nepřátelského vojáka, který je zraněný, můžete ho vystopovat podle kapiček krve, které za sebou zanechává.
 • Na kraji mapy můžete použít všechny své body k útoku. Až nebudete mít žádné, opusťte mapu a ihned se do ní vraťte V lokaci se objevíte buď v reálném čase (když nebude nikdo na dohled) a nebo v tahovém módu (to když nepřítel v dohledu bude). Vtip je v tom, že pohybové body budou na maximu. Nevyjde to vždycky, a proto si hru před návratem radši uložte. Jestliže nebudete hrát vy, ale počítač, nahrajte si uloženou pozici a pokuste se do sektoru vniknout jinudy.
  pozn. Drobka: Pozor! Žere to loajalitu!
 • Jestliže budete při pohybu držet Alt, bude žoldák couvat, a budete-li držet Alt + Shift, bude strafovat. Někdy se to docela hodí.
 • Pokud potřebujete něco opravit, a nechcete to dělat sami, stačí osvobodit Grumm. Jsou zde výborní opraváři, kteří výbavu vašich žoldáků přivedou do perfektního stavu.
 • Pokud najdete pornokazetu, jděte s ní do San Mony. Zde stačí promluvit s majitelem obchodu s lechtivým zbožím a s Brendou. Až skončíte, dejte kazetu Brendě, ta odejde a vy ještě jednou pokecejte s majitelem obchodu. Budete vpuštěni dozadu do obchodu, kde můžete nakupovat zbraně a munici.
 • Železnou tyč můžete spojit s lepicí páskou a namazat lepidlem. Výsledný výtvor připojte k nějaké zbrani. Prodloužíte tím její hlaveň a získáte delší dostřel.
 • Víte, že můžete Deidranně poslat květiny? V laptopu na stránce A.I.M. jsou odkazy na další stránky. Na jedné z nich, konkrétně na té s náhrobky, si můžete v katalogu vybrat květiny, zadat místo doručení - Meduna, napsat krátký vzkaz a jméno příjemce - Deidrana. Potom jen shlédnete klasickou animaci.


Copyriht by Ondřej "DREB" Drebota
Návod z časopisu Score uveřejněn se souhlasem redakce.

zpět© 2000-2019 Ondřej Čečák, design by MAD.