desgin


ObecnéBack in ActionJagged Alliance 3Unfinished BusinessJagged Alliance 2  Úvod  Demo  Seznamy  Zbraně  Postupy  Návody  Questy  Žoldáci  Tipy a triky  FAQ  Crack  Ostatní  Cheaty  Modifikace  v1.13JA: Deadly GamesJagged AllianceFun :-)DownloadFórumLinky


ABCgames.cz

Linux Software

Proč používat Linux

Reico's Ground

Generally

rpghry.cz



Ventrilo servery Ubuntus

online hry raketka.cz



Chyby v DL by Darksweeper


  • Galil:
    V DL je na obrázku klasická útočná puška Galil AR (assault rifle) se sklopnou dvojnožkou. Ten ale má mít správně ráži .223 Remington (5,56x45 NATO). V ráži .308 Winchester (7,62x51 NATO) se Galil označuje jako Galil Sniper a má úpravu spoušťového mechanismu semi-auto (nestřílí dávkou) navíc vypadá dosti odlišně. Poznáte ho na první pohled.

  • Ráže W. 308
    Když jsem u té ráže W .308. Ano, označení 7,62x51 NATO je jenom synonymum pro W .308, jedná se o prakticky identický náboj. W .308 je angloamerické označení, používané zejména v civilní sféře. Tudíž by v DL měla být tato munice zaměnitelná, ale není. Jediný rozdíl je v tom, že u "civilních" W .308 jsou možné i varianty se zvýšenou ranivostí (JHP - Jacketed Holow Point - Plášťovaná s dutou špičkou) tedy ty "modré". U zásobníků klasické vojenské munice označených 7,62 NATO, by to jaksi možné být nemělo, neboť v armádách jsou podobné střely se zvýšenou ranivostí zakázané (ale dá se to řešit jinými vychytávkami ;)) Popravdě řečeno v JA2 se vlastně klasická vojenská munice vůbec nevyskytuje. Buď je tam se zvýšenou ranivostí, tedy civilní (lovecká), respektive vojenská speciální (protiteroristické vojenské jednotky mají výjimku a střely se zvýšenou ranivostí používat mohou), nebo průbojná, tedy opět vojenská speciální. Klasická je FMJ - Full Metal Jacket, tedy střela s celokovovým plášťem. Těm by v JA2 odpovídala asi "šedá" munice, ta je ale k dispozici jen v pistolových rážích.

  • Barett:
    V DL sice k němu nemůžete připojit tlumič, ale můžete najít pušku s tlumičem už připojeným. To je pochopitelně holý nesmysl.

  • Všechny zbraně s tlumičem:
    Aby byl tlumič vůbec k něčemu, musí být používána speciální podzvuková munice. Ta je díky nižší rychlosti pochopitelně méně účinná, ale je to nezbytné, hluk explodujících zplodin totiž utlumit můžete, ale sonický třesk ne. Pouze některé tlumiče (IMO se to bude týkat pouze těch napevno integrovaných ke zbrani a i tak ne všech) prý umí klasickou střelu zpomalit na podzvukovou rychlost ještě před opuštěním hlavně pomocí speciálních přepouštěcích kanálů které zpomalují spalné plyny a tím i samotnou střelu. Podle mého názoru je to ovšem možné pouze u "lehce nadzvukových" střel, tedy těch méně výkonných, povětšinou pistolových (např. 9 mm Para). Je jasné že něco jako .50 BMG samotný tlumič asi nezpomalí :))

  • G 36 / MG 36:
    V reálu se jedná o naprosto identické zbraně, až na to že MG 36 vznikne namontováním dvojnožky a použitím velkokapacitního zásobníku. Jinak žádný rozdíl, dokonce ani větší a těžší hlaveň jak bývá při podobných konverzích útočných pušek na pěchotní kulomety (LSW - Light Support Weapon - Lehká podpůrná zbraň, nejčastěji vzniká právě úpravou obyčejné útočné pušky) zvykem. G 36 má totiž sama o sobě poměrně dlouhou hlaveň a jedná se o jednu z vůbec nejpřesnějších útočných pušek, proto mi její parametry (přesnost) v DL připadají jako výsměch. O tom že by měly být prakticky identické s MG 36 (jak vyplývá z výše uvedeného) ani nemluvě. Údajně je schopná uspokojivě přesné palby až na 800 metrů (ale "one shoot - one kill" to rozhodně nebude ;)) Na tom má podíl jak fyzická přesnost zbraně, tak dosti výkoná integrovaná optika.

  • Teď k rozdílům které jsou na obrázcích G 36 a MG 36 v DL:
    V případě G 36 je na obrázku verze G 36E, tedy exportní varianta která nemá kolimátor (někdy též red dot - průhledový display se záměrným reflexním bodem, výrazně zrychluje "pudové" zamíření) a má optiku s pouze 1,5x násobným zvětšením. U MG 36 je vyobrazena klasická G 36 určená pro Bundeswehr. Je dobře vidět kolimátor vystupující nad rám pro dodatečnou optiku. Tato verze má i silnější optiku, nepamatuji si už přesně jak moc, ale myslím že to je 3,5x násobné zvětšení. Pokud by někoho napadlo že právě tím by se dala vysvětlit nižší přesnost G 36 oproti MG 36 v DL, tak nezapomeňte že JA2 s integrovanými zařízeními vůbec nepočítá - i když je hojně zobrazuje. Například u RPK je dobře vidět sklopená dvojnožka a u AUGu integrovaná optika (ten přitom existuje i ve variantě bez optiky, od RPK také není problém dvojnožku odpojit). V DL je sklopená dvojnožka vidět u Galilu jak jsem už zmiňoval a myslím že i u dalších zbraní se něco najde.

  • Spolehlivost zbraní:
    Pak tu jsou ještě věci jako nízká spolehlivost některých ve skutečnosti velice spolehlivých zbraní a naopak. Například AUG je děsivě nespolehlivý krám, zasekávající se i při běžném režimu na střelnici. Jen o málo lépe je na tom M16. Naopak cokoliv co je Kalašnikov se vyznačuje vynikající spolehlivostí. Mám dojem že je to AKSU u kterého je však napsáno "unreliable".

  • A ještě jedno rejpnutí:
    V DL už je alespoň napravena chyba původní JA2, kde používala puška SVD stejnou munici jako AKM. Navíc označení 7,62 WP (Warshaw Pact) je vycucané z prstu. Asi si někdo myslel že když si NATO dává svojí zkratku za každou přijatou munici, tak to Varšavská smlouva musela dělat také :)) V DL sice AKM není, ale SVD už používá správnou 7,62x54 R.


Jelikož jsem pěkně dlouho DL nehrál, tak je to zatím všechno. Na nic dalšího si momentálně nevzpomínám. Darksweeper.

zpět



© 2000-2024 Ondřej Čečák, design by MAD.